کف اتاق ایران قانون پرونده قانونی قوه قضاییه

کف اتاق: ایران قانون پرونده قانونی قوه قضاییه مراجع قضایی قانون اساسی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تازه در کمترین وقت ، سیاره فراخورشیدی&quot، کشف 80 &quot

یک تیم از دانشمندان “ام.آی.تی” با استفاده از الگوریتم‌های تازه توانستند 80 “سیاره فراخورشیدی”(exoplanet) تازه را کشف کنند. 

تازه در کمترین وقت ، سیاره فراخورشیدی&quot، کشف 80 &quot

کشف 80 "سیاره فراخورشیدی" تازه در کمترین وقت

عبارات مهم : ستاره

یک تیم از دانشمندان “ام.آی.تی” با استفاده از الگوریتم های تازه توانستند 80 “سیاره فراخورشیدی”(exoplanet) تازه را کشف کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فینتکلاگ، دانشمندان ام.آی.تی داده های ماموریت “کی 2 ” (K2) را تجزیه و تحلیل و یک گروه از سیارات فراخورشیدی پنهان شده است در میان ستارگان را کشف کردند.

در مقاله ای که اخیرا انتشار یافته است محققان ام.آی.تی اظهار کردند که موفق به کشف 80 سیاره فراخورشیدی شده است اند. در این مطالعه آنها یک سیاره را که به دور ستاره HD 73344 می چرخد کشف کردند و دریافتند این سیاره می تواند درخشان ترین سیاره کشف شده است به وسیله “کی2” باشد.

تازه در کمترین وقت ، سیاره فراخورشیدی&quot، کشف 80 &quot

این سیاره هر 15 روز یک بار به دور ستاره 70344 HD می چرخد. محققان تخمین می زنند که اندازه این سیاره تقریبا 2.5 برابر بزرگ تر و 10 برابر سنگین تر از زمین هست. این سیاره همچنین فوق العاده گرم و دمای آن بین 1200 تا 1300 درجه سانتیگراد هست. دمای این سیاره همانند دمای گدازه های آتشفشان هست. همچنین این سیاره با فاصله 114 سال نوری نسبت به زمین قرار دارد.

“ایان کراسفیلد”(Ian Crossfield)، استادیار فیزیک ام.آی.تی و یکی از محققان این مطالعه گفت: ما فکر می کنیم احتمال دارد این سیاره نسخه کوچک تر و داغ تر اورانوس یا نپتون باشد.

یک تیم از دانشمندان “ام.آی.تی” با استفاده از الگوریتم‌های تازه توانستند 80 “سیاره فراخورشیدی”(exoplanet) تازه را کشف کنند. 

محققان از ابزارهایی که به وسیله دیگر محققان ام.آی.تی پیشتر توسعه داده شده است بود جهت اندازه گیری شدت نور استفاده کردند و “منحنی نوری”(light curve) 50 هزار ستاره نظارت شده است به وسیله کی2 را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. به طور معمول، این تحلیل ها چند ماه تا یک سال طول می کشد ولی محققان توانستند تمام این اطلاعات را تنها در چند هفته جمع آوری کنند.

این مطالعه در مجله “Astronomical Journal” منتشر شد.

واژه های کلیدی: ستاره | سیاره | محققان | مطالعه | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz